Wybór podkładu to dla większości kobiet ogromne wyzwanie. Trzeba nie tylko dopasować go pod względem właściwości, ale przede wszystkim odpowiedniego odcienia. Nawet kupując w drogerii może okazać się, iż zakupiony przez nas podkład nie jest w dobrym dla nas odcieniu. Jak zatem zrobić to dobrze podczas zakupów internetowych. Jak się okazuje jest to jak najbardziej możliwe, trzeba tylko wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę.

Jaki masz typ cery?
To jest podstawowe kryterium doboru podkładu. Posiadaczki cery, która jest sucha powinny zwrócić szczególną uwagę na skład podkładu. Powinien on nawilżać i lekko natłuszczać, a na pewno nie może przesuszać. Jeśli chodzi o cery tłuste, to tutaj zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po podkład matujący, który będzie zapobiegał nieestetycznemu i nadmiernemu błyszczeniu się skóry.

Na jaką porę roku kupujesz podkład?
Tak. To kolejna kwestia, która ma ogromne znacznie, latem stawiamy na produkty o lżejszej konsystencji, ale za to wyposażone w ochronny filtr przeciwsłoneczny. Zimą zaś wybieramy podkłady nieco cięższe, bardziej kryjące i zabezpieczające skórę przed mrozem oraz wiatrem.

Jaki jest Twój odcień skóry?
Przede wszystkim chodzi tutaj o to, czy Twoja cera wpada w ciepłe, czy też chłodne tony, a także, czy jesteś posiadaczką jasnej, średniej, czy też może ciemnej karnacji.

Wspomóż się wiedzą z internetu
Nie podlega dyskusji, iż internet to przysłowiowa kopalnia wiedzy. Tak naprawdę znajdziemy tam wszystko, również i zdjęcia, swatche, recenzje na blogach. Dzięki pracy takich osób mamy nie tylko idealne zdjęcia podkładów, a także opis ich działania, konsystencji. Mamy zatem lepsze warunki do oceny produktu niż w stacjonarnej drogerii.

Wybór podkładu zawsze jest dosyć dużym wyzwaniem, nie mniej jednak jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy zatem wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *