Walka ze zmarszczkami
Walka ze zmarszczkami

Wiele kobiet spogląda w lustro z lękiem, sprawdzając czy nadal wyglądają dobrze. Największe obawy budzą zazwyczaj dwie rzeczy – zbędne kilogramy i oznaki starzenia. O ile z siwymi włosami można sobie bardzo szybko poradzić – wystarczy dobra farba i regularna koloryzacja, to z wiotczejącą skórą jest o wiele trudniej walczyć. Pierwsze zmarszczki pojawiają się już po dwudziestym czwartym roku życia i są wynikiem zmniejszającej się produkcji kolagenu. Niestety, jeśli organizm wstrzymuje produkcje tego niezwykle ważnego białka, odpowiedzialnego m. in. za elastyczność skóry, może być już tylko gorzej.

Dlatego kobiety zbliżające się do trzydziestki zaczynają zadawać sobie pytanie – co na zmarszczki? Skoro pogorszenie się kondycji skóry jest bezpośrednio związane z ubytkiem kolagenu, najprostszą odpowiedzią wydają się kremy i preparaty zawierające ten związek. Rzeczywiście mogą one przynieść pewne rezultaty, trzeba jednak pamiętać, że efekty nie pojawią się od razu. Kosmetyki i suplementy z kolagenem wymagają systematycznego stosowania przez dłuższy czas.
Dla zdesperowanych oczywiście zawsze zostaje botoks. Wiele kobiet żywi poważne obawy przed zastosowaniem tej metody. Nie ma co się temu dziwić. Prasa plotkarska pełna jest zdjęć zniszczonych twarzy podstarzałych aktorek i modelek. Niejedna potencjalna klientka salonu kosmetycznego dojdzie po ich wpływem do wniosku, że jednak lepiej zestarzeć się naturalnie, niż zmienić swoją twarz w spuchniętą maskę pozbawioną mimiki. Trzeba jednak pamiętać, że jest wiele kobiet, które stosują botoks z umiarem i zgodnie z zaleceniami. Wyniki są tak dobre, że nikt tego po prostu nie zauważa. Jeszcze bardziej ekstremalną formą walki z wiotczejącą skórą jest tzw. lifting, czyli operacja, która polega na fizycznym naciągnięciu skóry twarzy. Trzeba przyznać, że ofiary nieudanych operacji tego typu straszą jeszcze bardziej niż te panie, które uzależniły się od botoksu.

Tak czy inaczej trzeba pamiętać, że wszystkie inwazyjne rozwiązania dają jedynie krótkotrwałe efekty. W walce ze zmarszczkami nic nie zastąpi dbania o siebie, właściwej diety, dobrego kremu, wystarczającej ilości snu i radości życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *