Woreczek żółciowy to narząd, który połączony z wątrobą i trzustka produkuje żółć niezbędna do procesu trawienia. Dopóki zdrowo się odżywiamy jest wszystko w porządku, nasz woreczek działa bez zarzutu. Jeśli zaś nasza dieta daje wiele do życzenia, jemy tłusto, spożywając dużą ilość cholesterolu, czekolady, smażonych potraw, śmietany nasz producent niezbędnej do trawienia cieczy zaczyna się buntować. Takie jedzenie to najlepsza pożywka dla kamieni żółciowych.

Kamienie żółciowe najczęściej powstają przy współpracy cholesterolu. Jeśli poczujemy silny ból po prawej stronie brzucha, połączony z wymiotami, nudnościami, zgagą, to pierwszy sygnał, że być może praca woreczka żółciowego została źle wykonana bądź zachwiana. Po wizycie u lekarza będziemy mieć pewność, że nasze podejrzenia się potwierdziły. Niestety, nie ma dobrego środka na niestrawność. Wszystkie, nawet te najdroższe leki działają, ale do czasu. Nic nam nie pomoże jeśli nie zmienimy radykalnie sposobu odżywiania.

Zła dieta to jak widać nie tylko wróg numer jeden pięknej, zgrabnej sylwetki, to także sprzymierzeniec chorób i bólu brzucha. Aby uniknąć zaburzeń pracy woreczka żółciowego stosujmy się do kilku prostych zasad: jedzmy porządne śniadanie, posiłki spożywajmy regularnie i przygotowujmy je tuz przed zjedzeniem- nie gotujmy obiadu na tydzień- odgrzewane jest niesmaczne i niezdrowe, pijmy duże ilości wody, wprowadźmy do jadłospisu produkty zawierające błonnik, a więc owoce, warzywa, pełnoziarnisty chleb. Po zastosowaniu się do tych prostych zasad wystarczy jeszcze tylko unikać produktów, które szkodzą na woreczek żółciowy. Taką listę bez problemu znajdziemy w Internecie, na stronach ze zdrowym odżywianiem. Warto wydrukować taką listę i powiesić na lodówce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *